Çamur atma ne olur!

Çamur faydalı bir şey şu hayatta.

Çünkü çamurdan çanak çömlek yapılır. Adına da seramik sanatı denir. Mesela tornada güzel küpler falan yapabilirsin. Çanak çömlek sevmiyom ben, daha ekspresif bir insanım dersen, buyur sanat yap, heykeller yap mesela, o da olur bak.

Tamamen atıyorum, çamur banyosu da yapılabilir mesela ama genelde, banyo yapmaya elverişli çamurlar, içindeki kükürtten ötürü, bozuk yumurta kokar. Bu nedenle ben şahsen tercih etmem, banyomu sade alırım.

Sonra arabalar sıçratabilir çamuru. Sıçratılan kişi için hoş olmasa da, sıçratan bundan vahşi bir zevk alabilir.

Ne bileyim, başka ne faydası var çamurun… Hee, mesela deyim olarak kullanılabilir. Özellikle art direktörler siyah fon üzerine, ince beyaz yazı içeren gazete ilanlarına genelde tavır koyar ve “ya yok, çamur gibi olur bu baskıda” derler.

Erkekler için hoş bi aktiviti olan çamur güreşi var sonra. Bana iğrenç gelmekle birlikte zannederim bazıları için bir fantağzi unsuru çamurlara bulanıp, güleşen kadınlar. Ben erkek olsam çikolata filan tercih ederim doğrusu, ne de olsa en azından temiz ve yenebilir bişey. Neyse, yani zaten ne zaman anladım ki erkekleri bu konuda anliim.

Sonra tamamen atıyorum, kız çocukları evcilik oynarken çamurdan köfte yapabilirler. yalnız suyunu az tutmakta fayda var, yoksa ızgara köfteye benzemez, dolma içi olur.

Uzun lafın kısası çamur faydalıdır, eğlencelidir. Ama limitasyonları vardır.

Çamurdan, tamamen atıyorum, insan yapılamaz mesela.

O yüzden “Maymun muyuz la biz!” diyenlerin, çamur olduklarını gayet gönül rahatlığıyla kabul etmelerini kafam basmıyor. Sanki maymun kötü de, önerilen alternatif, üstün bir yaşam formu. Ben şahsen maymun olmayı yeğlerim. En azından canlı bişey. Beyni filan var.

I see no good reasons why the views given in this volume should shock the religious sensibilities of anyone.” (Bu kitapta sunulan fikirlerin, herhangi birinin dini duyarlılıklarını zedelemesi için hiçbir sebep göremiyorum) — Darwin, The origin of species önsözünden, sene 1869.

Evrim konusunda değilse de insanların hoşgörüsü konusunda yanılmış Darwin. Savunduğu evrim teorisi yüzünden Darwin’i bir kapağa koyamadılar, olsun, Ida kapak oldu ya.

Darwin’in 200. yılında, ne güzel bir doğum günü hediyesi!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s