Sağa demedik yaaa!

Bi şi dicem… Abi, insanların olayı ne? Bak abi dedim, demek ki gıcığım, buna da dikkatinizi çekerim. Hayır yani tamamen atıyorum da neyin hırsı abi bu? Neyin laf sokması, neyin egosu, neyin haseti, neyin öfkesi, neyin ezikliği, neyin bok yemesi, neyin gerginliği? Abi gidin bi sevişin, bi top oynayın, bi koşun gelin ya da napıyosanız yapın. Bi rahatlayın anasını satayım. Aaaaa. Bu ne ya. İki lafın biri laf koyma. Ha bi de laf koyma da öyle açık açık değil, hep ama hep ima yollu.

Biri de tamamen atıyorum gelsin desin ki: “Cüneyt bak, sen var ya şundan şundan şundan ötürü götün önde gidenisin.” Ama yok, onu demek istediği belli olmakla birlikte laflar hep şu minvalde: “Burda bazıları var ismi lazım diil, ama sen sen sen diilsiniz, başkası. İşte o kişiler hani yani popo var ya… Hah işte. anlayan anladı.”

Hadi len…

Anlamadık. İmanın muhatabı kişi anlamıştır da çevre anlamadı. Diyceksin ki amaç oydu, iyi de çevre senin imayı kime yaptığını anladı, bi laf soktuğunu da anladı. Tek anlamadığı ne demek istediğin. Yine de işin sonunda, sen Cüneyt’e laf sokan insan oldun, derdi var belli şüphelerine gark ettin insanları. Halbuki açık açık, söyleseydin derdini, en azından dedikoduya ve spekülasyona mahal vermezdin. Oysa bu durumda geniş bir yelpaze içerisinde senin hakkında malzeme üretilmesine sebebiyet veriyorsun. Zira ne dediğini anlamadıkları için, o laf her yola gelir bi laf oluyo ayıptır sölemesi.

Misal tamamen atıyorum, ezik denebilir arkandan, manyak denebilir, hasta denebilir, sevişmek istiyo denebilir, kompleksli denebilir, aşık denebilir, garip denebilir… Denebilir de denebilir, iyi mi bu şimdi. Açık konuşsan bunlardan sadece biri denecekken, şimdi hepsi deniyor, oldu mu ya? Bi de akabinde kıvırması var… Çok çirkin şeyler bunnar, samimiyim.

Ahan da mesela şu aşağıdaki resmi ekşi’de mi bi yerlerde, biri benim yazdığımın hemen altına post etmişti misal. Hee demiştim ben de, tarakkafa, ne diyon. Tabii cevap hazır “aa size mi didik.” Ahan da al döv işte o dakka. Ağız tadıyla bi kavga bile edilmez ki bunlan. Hayır bi de herkes, kendi dışındaki herkesi salak zannetmiyor mu, ona kaymaklısından bayılmaktayım.

poster42553780

Pasif agresyon dedikleri ahan da bu tarz kıvırmalar değilse nedir, sorarım ben size. Hani agresyon anlaşılır, saldırgan bi tutum en nihayetinde, nasıl savaşacağını bilirsin. Pasiflik, o da tamam, zaten savaşmana gerek kalmaz. Ama sanki saldırmıyormuş gibi yapıp da pis pis saldırmak sonra da “aa yok haşa! saldırı yok.” tavrı iğreeeeeennnnnnççç.

Pasif agresiviteden uzak durmak gerek şu hayatta. Benim vardı bi müdür gibi bi”şeyim vardı mesela, hep böyle espriyle karışık laf koyardı, bi şey de diyemezdin. Bak tamamen atıyorum mesela şöyle:

– Ehiehiehi… Bu işi bitiremeyenler varsa onlar gerzektir. (atak 1)
– Bağa mı didin?
– ehiehi… Yoğğğ, sağa dimedim. Ne kadar da alıngansın, bu kadar alıngan olmayalım, sen zaten hep böyle yapıyosun (duble atak, alıngansın 2, hep böyle yapıyosun 3)
– Nasıl yani?
– ehi ehi yok canım bi şey… genel konuştum.
– ?? (iç ses: lan bi sittir git başımdan hasta mısın nesin – dış ses: peki patroncuğum)

Halbuki bu adam gelse bana bağırsa ve de çağırsa, en azından kendimi savunurum öyle ya. Şu şekilde bi atak karşısında ise ne edeceksin. Hiç. Boynunu kırıp oturacaksın, hırsından kendini yiyeceksin.

İma dediğin sadece flört ederken yapılmasi gereken bi aktivite bence. Bak tamamen atıyorum, misal şöyle:

– Ayyy tırnağım kırıldııı
– Yaa öyle derler, güzellere nazar değer diye.
– Hihihihihi…
– Ne gülüyosun?
– Hiç… Şirin bi şey duydum da sanki.
– Hihihihi.

Bakın ne güzel, sağlı sollu iki tarafı da kikirdetti imalarımız. Bu olmalı zaten, bütün dünya elele tutuşsa, birlik olsa, hayat bayram olsa, herkes kikirdese filan… Öbür türlüsü ne öyle.

Politically correct olma sevdasına gelirsek, o da sakat iş. bazen politically incorrect olmak gerekiyor. Zira bu imaydı, laf kıvırmalardı bilmemne böyle seni bi kaypağımsı, bi böyle yanardönerimsi bir hale getiriyor. Hani derler ya deliganlı durmak filan, hee işte öle bi şey gerek hayatta. Hee illa politically correct olacağım diyorsan da, açık açık yaz ama kaba olma, mesela. Buna ne dersin?

Pasif agresyona da, flört dışı ima kullanımına da, politically correct tavra da kılım, var mı leyn! İnsanların kavga etme özgürlüğü ellerinden alınmamalıdır abicim! Daha büyük bi acımasızlık yok sanırım. Hem kavga çıkarıcı lafı et, hem de etmemiş gibi yap. Oh ne ala memleket. Peeh.

2 thoughts on “Sağa demedik yaaa!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s