Kadın kadının kurdudur

Anammm…

Şu hayatta erkeklerden çekmedim, kadınlardan çektiğim kadar. En büyük kalp kırıklıklarım, yediğim en büyük kazıklar hep kadın milletinden geldi. Yine de hala, en yakın arkadaşlarım çoğunlukla kadınlar. Zaten kalp kıranlar da bu tayfa oluyor, bi dönem arkadaşım olabilmiş olanlar. Öte yandan, kadınların beni güldürdüğü kadar da kimse güldürememiştir sanırım. Ama tabii hani derler ya: “I’m not laughing with you, I’m laughing at you.” O hesap. Arkadaşım olmamalarını tercih ettiğim bi kısım kadınların kendilerini ispat çabalarına, komplekslerini gizleme çabalarına, laf sokmalarına vallahi de billahi de gülüyorum lan ben.

Yüce lordum beni korusun, çok fena bi insanım sanırım. İnsanlara karşı sevgi, şefkat gibi pembe ve kelebeksi şeyler hissetmek yerine koca bir kahkaha hissediyorum. Çoğunluğa karşı yani. Etrafıma bakıyorum… Tip tip insanlar… Özellikle de kadınlar, tip tip kadınlar… Ben ise aralarında locada oturan bir Muppet Show ihtiyarı, karanlıktan gelen sarkastik bir ses, ironik ve de huysuz kadın ve de kelimenin tam anlamıyla “cynical bitch” olarak oturmaktayım. Şimdi tamamen atıyorum, gerçekten ego problemi olan, kompleksli insanlar çareyi ona buna saldırmakta buluyor. Gerçekten iyi niyetliler ise herkesi sevmekte. Benim çarem ise ayıptır söylemesi, böyle işte dalga geçmekte. Yani hani bu insanları sevmemek değil problemim, sevmiyor değilim ama sevemiyorum da. Öyle bir nötralize haldeyim çoğunluğa karşı. Snobsun dediğinizi duyar gibiyim. Oh well. Belki de öyleyim. Ve belki de bu yüzden sıkıntıdan öleceğim yakında. Ya da bu tavrım yüzünden bana kıl olan birileri beni öldürecek, bilemiyorum.

Ama yani kadınların birbirleriyle olan rekabetine, bu ego savaşlarına, çekememezliklerine, estirdikleri gereksiz soğuk rüzgarlara, kendini ispat çabalarına gülmeyeyim de ne yapayım söyler misiniz? Gülmez isem ağlıcam çünkü ve bunu tercih etmiyorum. Onun yerine bakıp, oturduğum yerden hafif bi gıcık olmuşlukla kıskıs gülmeyi seçiyorum, ne yapabilirim ki başka? Kavgaya girmeyecek kadar snobum demek ki, ne edeyim? :P

Yani misal tamamen atıyorum, kadınların bu iyi kız” triplerine, kızlar küfretmez, bok demez, çiş yapmaz, kokmaz, terlemez, hep pembe kelebektir onlar hallerine hastayım. Öte yandan “kötü kız” tripleri, I’m a bitch beybi halleri de beni öldürüyor. Ay neysen nesin bacım, neyin tribi bunlar? Hayır bi de tamam kadınların cinsel özgürlüğü filan eyvallah da “sevişmek çılgınlıktır, bakın bana hep sevişiyorum ve çok asiyim” yaklaşımının da kadın cinselliği konusunda bir engel olduğunu düşünüyorum. Yani madem normal, doğal bişey, çok büyük olaymış, inanılmaz bir çılgınlıkmış gibi, gövde gösterisiymiş gibi lanse etmek de neyin nesi? anlatma demiyorum ama anlatıyosan doğal bi şeymiş gibi anlat. Bunlar napıyor, mütemadiyen bir “ben çok seksiyim ve yaz-kış demem tanga giyerim taam mı!” yaklaşımı içerisinde, bi zorlama, bi sakillikle sanki tanga çok da fifi bişeymiş gibi kendilerinin ne kadar da porn queen olduklarını ima ediyorlar. Ve şuradan yazıyorum ki, hangisi samimi, hangisi değil, inanın çok alenen belli oluyor. En azından saftoroz erkekler değilse de, diğer kadınlar anlıyor sizin alt okumalarda ima ettiklerinizi, yemezler!

Sonra misal tamamen atıyorum bi hatun vardı tamam mı? Hatun götümün kenarına benzeyen bir kısa film çekmiş. Ama film demeye bin şahit ister, götümün kenarı hakikaten. Lakin kız film çektim sanıyor ve işin tuhafı, çevresindeki herkesi de buna inandırmayı başarmış. Öyle bir afra tafra… Millet de yalıyor bunu mütemadiyen. Bir allan kulu gelip de “bu ne be, bokuma benzemiş” diyecek olursa, başta kız ve tebası, hep beraber onu itin götüne sokuyorlar. Hah işte o noktada bana yine bi haller oluyor.

Efendime ne söyleyeyim, “ben kadınım, adamlardan eksiğim yok, sikerler” tavrı içerisinde olanları var. Ablacım tamam eksiğimiz yok çok şükür de, bu ne asabiyet, bu ne agresyon? Böyle bir taciz boyutunda adamlara yazmalar, adamların yanındaki kızlara kendini ispat etmeye çalışmalar, adamın ilgilendiği belli olan kadına bi terslenmeler, afra tafralar… Höst lan noluyoruz? Madem adamlardan eksiğimiz yok diyon, şunu de bana bi, hangi adamı gördün sen yanında bir erkek olan bi kadına yazsın? Yapmaz abicim adamlar bunu, racona ters. Bunu hep, istisnalar harici, kadınlar yapar. Çünkü kadınlar adamı değil, kadını etkilemek, kadına üstünlüklerini ispatlamak isterler. O yüzden de buradan sayın erkeklere sesleniyorum, ortamlarda kız tavlayamamktan şikayetçiyseniz asla sap gitmeyiniz, yanınıza bir kadın alınız. Yanınızda taşınan hoş bi kadının, diğer kadınlar üzerindeki afrodizyak etkisine inanamayacaksınız.

Yok mesela başka bi tanesi vardı, hoşlandığı herif benimle ilgilendiği için benimle yakın olup, bin türlü yalan dolan ile ağzımdan laf almaya çalışıyordu. Öbür bi tanesi vardı mesela… Benim biriyle beraber olduğumdan şüphelenip, konuyu hayatının merkezi haline getirip, iş yerini birbirine katmıştı herkese sora sora. Sağolsun gizli tutmak istiyorduk biz, o kadar çok sordu ki, dedikodu yayılmış oldu. Amaç neydi? Hiç işin kötüsü, saf dedikodu arzusu… Sonracıma efendime ne söyliim, sevgilisiyle bir olup, birey olmaktan vazgeçenleri, tüm ilgiyi ben çekmeliyim diyenleri, hoş bi kadına sırf hoş diye bilenenleri, çekemeyenleri, kendini acındırıp adamları parmağında oynatanları, ağız arayanları, arkadan iş çevirenleri, dedikodu yapanları, osu, busu… Öeeeeeeeeh! Yettiniz be. Napıyorsunuz ablacım siz? Ya da ben napıyorum?

cat-fight

Erkekler ne basit oysa. Neyse o işte, altta derin manalar yok. Oysa kadınlar, hep bi psikoloji, hep bi mana, hep bi kompleks neticesinde güdümlenmiş birer füze gibiler mübarek… Aaaaaaaaa! Hayır anlamıyorum ki, kadınlardan bu kadar çekip hala neden erkekten çok kadın arkadaşım var benim?

Oh bebek. Bunaldım. Kadınlar arası rekabet, ciddiyim, çok fena bişey lan.

Not: Sevdiğim, canım ciğerim, kadın arkadaşlarımı tenzih ederim. Zaten sizin gibi kadınlar sayesindedir kadınlardan ümidimi kesmeyişim, evet :)

5 thoughts on “Kadın kadının kurdudur

 1. Oh bebek. Bunaldım. Kadınlar arası rekabet, ciddiyim, çok fena bişey lan.

  :D :D

  tek kelimeyle özetleyebilirim, harikasınız :D

 2. aslında kadınların pek çok toplumda ikinci plana itilmesi sesini yeterince duyuramamasına bir sebepte birbirlerine karşı olan bu tutumları sadece erkekler kadınları kısıtlamıyor kadınlarda kadınları kısıtlıyor kıskanıyor…
  “Erkekler ne basit oysa. Neyse o işte, altta derin manalar yok. ” bunu kötülemek için kullanmadıgını biliyorum ancak bana göre çokta doğru bi tespit değil, belkide ben kendimi ve çevremi baz aldıgım için böyle düşünüyorum.elbette aynı konularda değil ama pek çok konuda erkeklerde ne yazıkki basit düşünmekten uzak.

 3. Erkekler basit derken… Entrika yok, haset yok, biriktirip biriktirip, 5 sene sonra ağza sıçma yok anlamında basit. Kızdılar mı kızmışlardır. O kadar. Yoksa elbette ki erkeklerin de derinlikleri, basit düşünmedikleri zamanlar var.

  O yüzden, sevgililerim değil ama arkadaşım olan erkeklerin hiçbiri küsmedi bana eften püften sebepler yüzünden. bozuştuysak bile benim yüzümden bozuşmuşuzdur ki o bile olmadı. Küs olduğum bir erkek yok. Neden? Çünkü kavga ediyosun, atışıyosun, barışıyosun ya da çok kırıldıysan bi süre bozuşuyosun ama o kadar… Basit.

  Kadınlarla öyle değil mevzu. Fazlasıyla kişilik çatışması, ego savaşı yaşanıyor. Söylenenlerin ardında fazlasıyla gizli anlamlar yüklü oluyor, farkında bile olmadığın için gerçekleştiremediğin beklentiler oluyor, hiçbir şey göründüğü gibi olmuyor.

  Kadınlar çok zor. Çok.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s