deniztan has left the building…

Hayatımda canımın sıkıldığı, baya baya sıkıldığı bir dönem ne zamandır. Bir boşluk… Bir heyecansızlık.. Bir tutukluk…

Tamamen atıyorum, alkole sarmak, uyuşturucuya sarmak gibi… Yani her bağımlılık gibi internet bağımlılığı da hayattaki boşluklar yüzünden oluyor. Boşlukları dolduruyosun işte o bağımlılıkla, eksik şeyleri oraya kanalize ediyorsun.

İşte benim de ff’ye sarışım da tam bu boşluk yüzündendir. İyi eğlendik, iyi kavgalar ettik ama artık yeter. Çünkü o boşluğu ff ile doldurdukça, hayatımın endeksi kaydı sanki. Bir baktım sanal adamlar, kadınlar, kavgalar, atışmalar yüzünden sanal bir insan olmuşum, hayatımda başka hiçbir şey kalmamış, sanal dertler gerçek derdim olmuş.

Kavga ettiklerim, canını sıktıklarım, blokladıklarım, beni bloklayanlar… Herkesin canı sağolsun. Kimseye kızgın değilim, kendimden başka. Kendime de neden kızgınım? Bunu bir kenarda, bir eğlence gibi tutmayı beceremediğim, hayatımı etkilemesine izin verdiğim, hatta hayatımın merkezine koyduğum için. Çok kızgınım kendime, evet.

Bir gün döner miyim? Dönebilirim. Ama önce hayatımdaki boşlukları doldurmam lazım, bağımlı olmadan, tamamen atıyorum sadece “sosyal içici” olarak dönebilmem lazım. Şu an bunu yapamıyorum, hazır değilim. O yüzden kesip atmak tek tedavi.

Ha şimdi belki daha da sıkıcı olacak bir süre benim için hayat ama en azından daha gerçek olacak. Kırmızı hap mı mavi hap mı sorusunu kendime sordum ve seçimimi şimdilik yaptım diyelim… :)

Böyle işte… İyiydi, hoştu ama yeter. Ben artık sanal olmak istemiyorum. Çok değer verdiğim, çok sevdiğim insanlar vardı ff’de, onlar kendilerini bilirler… Bir tek, onları terketmişim gibi hissetmek koydu hafiften ama içim de rahat öte yandan. Çünkü zaten “gerçek”ten arkadaşım olanlar beni nerde, nasıl bulacağını bilir. Olmadı, mailimi filan fırat’tan da edinebilirsiniz. Bir süre twitter’da monolog halinde olacağım zaten. Dilerseniz oradan bulabilirsiniz beni mesela en pratiğinden: twitter.com/tinca

Evet, budur. Sanal değilim, sanal bir karaktere, bomboş bir insana dönüşmek istemiyorum. İşte esas şimdi o pimi çektim ben. Nihayet.

Hepinizi öptüm, kib, byeeee!

12 thoughts on “deniztan has left the building…

 1. (pek de içli dışlı olmadığım) şu sanal alemde tanıdığım en delikanlı, en matrak,en akıllı ve en ” gerçek” karakter belki de sensin deniztan’cım. ve yine yaptın yapacağını :) (gülümsediğime bakma fena halde üzüldüm aslında )

 2. Ozlem, sunipeyk… Sizi nasilsa gorurum, haberlesiriz biz. Zaten bi sure kafami toplayayim donerim heralde, sifirdan bi baslangic yaparim :)ve ustun uzum, seninle cok muhabbetimiz olmasa da neden bilmem, en sevdigim kullanicilardan biriydin..
  Zaten siz olmasaniz hic uzulmicektim ama icim kotu oldu bakin!
  Ben bi sure twitterda monolog takilicam, oraya beklerim :) twitter.com/tinca

 3. çok üzüldüm ya. ne kadar haklı da olsan bu şekilde gitmen çok üzücü. ff de sevdiğim ve saygı duyduğum bir kaç kişiden biriydin. umarım tekrar görürüz seni :)

 4. hah… serpentegg… arada denk geldiğim, çok sık muhabbet etmemiş de olsak sevdiğim nadir adamlardan bir diğeri daha. vallahi üzülüyorum. neyse twitter mwitter görüşürüz artık, zaten dönerim eninde sonunda. tilki ve tavuk kümesi hesabı… :)

 5. Yüz yüze muhabbet ettik ama her zaman bu şans yakalanmıyor, FF iyi oluyordu…Neyse biliyorum ki fazla uzak kalamayaksın :))) Bu arada salt&vinegar geliyor eli kulağında :)

 6. ff’de tandığım güzel insanlardan biri idi. paylaşımları gerçekten çok hoştu. Üzüldüm :(((

 7. İşin aslı, binlerce trollden oluşan (emeklisi olsun, çalışanı olsun) FF’de, “aa bu yorum yazdıysa atlayayım bu tartışmaya ben” dediğim üç kişiden birisin deniz,.. Hem karşında tolga, yanında fırat, başka türlü zaman geçecek, bi de böyle yaklaş konuya (:

 8. No more democracy in FF..
  Tam zıt taraflarda durup iyi anlaşan insan modeliydik birlikte.
  Aahh..dünyanın sonu değil ya. :) Burdasın, burdayız. Ama yine bekleriz, ihtiyacımız var sana (:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s