Aşk dediğin salaklık

Aşk acaip bi şey.

Tamamen atıyorum mesela, hasta oluyorsun, bir adam sana çorba yapıp, ateşine bakıyor, iplemiyorsun da bir başka adam sen parmağını kesince, elini tutup bir yara bandı taktı diye için gidiyor, o yara bandına bakıp bakıp eriyor, bitiyorsun.

Tamamen atıyorum, bir adam sana her gün aşk dolu gözlerle bakıp, aşk sözcükleri fısıldıyor, yüreğine dokunmuyor da bir başka adamın sana “çocuk… ” diye hitap etmesi seni öldürüyor o anda.


Tamamen atıyorum, bir adam sana elinde yüzükle geliyor acaba diyorsun da, bir başka adam, geç yüzüğü, Coca-Cola açma halkası ile gelse, o gün nikah dairesine koşasın geliyor.

Tamamen atıyorum, bir adam sana dünyaları vaad ediyor, elinin tersiyle itiyorsun da, bir başka adam hiçbir şeyin sözünü veremiyor, yine de onun peşinden gidiyorsun.

Tamamen atıyorum, bir adamı saatlerce öpüyorsun için cızz etmiyor da, bir başka adamı uzaktan gördüğünde kalbin yerinden fırlıyor.

Tamamen atıyorum, bir adamın her gün kraliçesi olmak yerine, öbür adamla bir tek günü yeğliyorsun, bir tek gün uğruna her şeyi kenara fırlatıp atabiliyorsun.

Tamamen atıyorum, bir adam kapında paspas olmaya hazırken, sen gidip öbür adamın paspası olmak istiyorsun, hem de nasıl istiyorsun.

Tamamen atıyorum, bir adam bir kıskançlık yaptı diye ağzına sıçıyorsun da, sana verecek hiçbir şeyi olmayan bir başka adamın her tür isteğine seve seve boyun eğiyorsun.

Tamamen atıyorum, bir adamla ben diyip dururken, bir başka adam için sen’den başkası geçmiyor aklından.

Tamamen atıyorum, bir adamın yakışıklılığı, adaleleri hiç umrunda olmuyor da, bir başka adamın saçlarının seninkilere benzemesine sanki dünyanın en büyük mucizesiymiş gibi bakakalıyorsun.

Tamamen atıyorum, bir adamla paylaştığın ortak noktalar hiçbir şey ifade etmiyor da, bir diğeriyle ettiğin her kavga “ne kadar da aynıyız” dedirtiyor.

Tamamen atıyorum, bir adamın araması umrunda değilken, öbür adam arar diye telefonunu yanından ayırmıyorsun.

Tamamen atıyorum, bir adamın her şeyini sorgularken, bir başkasının ettiği her laf allahın kelamı oluyor sanki.

Tamamen atıyorum, bir adamla çocuk istiyorsun da, bir diğeriyle onun çocuğunu istiyorsun.

Tamamen atıyorum, bir adamın nereden geldiğini bile merak etmezken, bir başka adamın seninle aynı yerden geliyor olması “kader” oluyor.

Tamamen atıyorum, bir adam ile dünyanın en havalı kadınıyken, bir başkasıyla salak bir çocuğa dönüyorsun.

Tamamen atıyorum, bir adama senden hiçbir şey isteme hakkını vermezken, bir başkası her şeyini alsa “daha almaz mısın?” diyorsun.

Tamamen atıyorum, bir adamla her şeyi görüyorken, bir diğer adamla dünya flulaşıyor.

Tamamen atıyorum, bir adam seni hediyelere, sürprizlere boğuyor, boğuluyorsun da, bir başkasının salak bi mesajını dünyanın en manalı hediyesi yerine koyuyorsun.

Tamamen atıyorum, bir adamla aşka inanmıyorsun da, bir diğer adamla bir günden bir güne aşktan başka hiçbir şey kalmıyor dünyanda.

Tamamen atıyorum, bir adamla gözün dışarıdayken, bir diğeriyle gözün kör oluyor.

Tamamen atıyorum, bir adamla mantık her şeyin üstündeyken, bir diğer adamla mantık neydi unutuyorsun.

Tamamen atıyorum, bir adam doğruyken, bir diğeri yanlış oluyor ve sen onu istiyorsun. Hem de nasıl istiyorsun.

5 thoughts on “Aşk dediğin salaklık

  1. aşk sahip olamadığına duyulan bir hevesten başka bir şey değildir. o duygular, elde edildiği anda erir gider, sabun köpüğü olur. o kırılmaz denen buz kütleleri bi bakmışsın güneşte akmış gitmiş.

  2. Aforizmalarla aşkı açıklamaya çalışmak, aşık olmadınız mı hiç yahu??
    Öyle kavuşamadığında aşk olur cümlelerini atın da bir kenara, gözü kör ettiği doğru. Ne zaman geleceği belli değil, ne zaman gideceği de.

  3. Aforizma diye yazıdakilere demediğinizi sanıyorum? Zira baya yoğun bir hislenme hali içinde yazıldı o yazı :)

  4. Aşk belki de aşkı görüp ona karşılık vermenin yollarını aramaktır. Onu izlemek, sindirmek ve verilene hayatında yer açmak. Evet biraz mantık söz konusu oluyor ama bu biraz yukarıkdaki ifadelerin ilk kısımlarına denk geliyor hatta. Şu sıralar kendi dünyamda sorguladığım bir durumun gayet basit ve açık ifadelerini buldum.
    Çok güzel bir yazı olmuş.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s