Günaydııın!

İnsanın kafası allak bullakken ya da tamamen atıyorum duygusal olarak bir dengesizlik hali içindeyken, o insanlara izin verilmeli, git kardeşim, kafanı dinle gel filan denmeli zira normal bi insan gibi işlevini yerine getiremiyorsun.

Lakin adına depresyon denen salak şey, hapşuruk, tıksırık yapmıyor lanet olsun ki. Yapsa yapsa göz yaşarması, onu da kimse kaale almıyor. Hiç kimse farketmeden, siz öyle kendi kendinize ölüp bitiyorken, normal şeylerinizi yapmanız bekleniyor. Bari bir ateş filan çıksa da, 2 gün izin alsak yahu…

Hah işte bu dengesiz dönemlerde insanın karşısına kimse çıkmayagörsün sayın izleyiciler.Bir böyle salak ruh hali, bir böyle sanrılar, normalde yapmayacağınız hareketler, o kişiyi bi bok sanmalar, sizi depresyondan çıkarıcak süper kahraman zannetmeler, o sıkıntılı ruh hali içinde ufacık da olsa bir heyecanı dünyanın en büyük olayı yerine koymalar… Aman diim. Önce depresyondan çıkış, sonra aşka giriş. Yoksa karşı taraf da sizi manyak sanabiliyor her şeyin üstüne.

Kaldı ki zaten işini bilen adam ve kadınlar bu zayıf anlarınızda sizi özellikle yakalarlar ki, hayatta yapmayacağınız şeyleri yapın, gardınız da düşsün, büsbütün salaklaşın filan, o sersemlik hali içinde de bunlar sizin üzerinizde ful kontrol sağlasın. Hani 40 derece ateşle, diskoya götürülsen o yandan bu yana savrulursun ya onun gibi bi şey…

Neyse ki sanrı çok uzun süreli olamıyor. Tamamen atıyorum, güvendiğiniz bir arkadaşınızla konuşurken mesela, o hiçbir şey demese dahi, sadece siz anlatıyor bile olsanız, birden “ya ben ne diyorum” anları yaşıyorsunuz. Bu mudur lan diyorsunuz. Depresyon devam etse de, o saçmalama hali, o melankolik “aşığım uleyn” salaklığı işte o an bitiyor. Ve ne biliyor musunuz, uyanıyorsunuz. İşte tam da bu yüzden arkadaşlar iyidir, çünkü siz uyanamadığınızda sizi uyandırırlar.

Gavurlar bunun adına “wake up call” derler mesela, aha işte o.

Alo?

One thought on “Günaydııın!

  1. iyi ki yazıyorsunuz :) aynı durumu yaşayanlar da böylece uyanıyorlar tam şu anda.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s