Küstüm, oynamıyorum hasan.

Tamamen atıyorum da adın hasan olsa mesela senin, ben de sana hitaben yazıyor olsam şu yazıyı, sana Hasan, derdim, canımı sıkıyorsun.

Ama ne çare, adın hasan değil, bu yazı da sana değil.

Kendi içimde çelişkilerle dolu bi insanım evet, bi problemin mi var hasan?

Hani yani tamamen atıyorum da seninle karşı karşıya oturup, konuşuyor olsak, bir de normal insanlar olsak, sana çok canımı sıktığını söylerdim belki açık açık. Alacağın olsun hasan, derdim. Beni hasta ediyorsun, gıcık ediyorsun, sinir ediyorsun hasan, derdim.

Ama demiyorum. Çünkü adın hasan değil ve seninle oturup, konuşuyor değiliz.

İşte ama şöyle bi durum var hasan, şöyle bi maruzatım var benim: Canımı sıkıyorsun sen gitgide. Gündemi meşgul etsen sıkıyorsun. Etmesen sıkıyorsun. Gitsem sıkıyorsun. Gitmesem sıkıyorsun. Uyusam sıkıyorsun. Uyumasam sıkıyorsun. Konuşsam sıkıyorsun. Konuşmasam sıkıyorsun. Sıkılmasam sıkıyorsun, sıkılsam daha da sıkıyorsun. E ne olacak peki hasan? Keşke adın hasan olsaydı hasan da bunları üstüne alınsaydın.

Ama dedim ya, değil, adın hasan değil ve ben kafayı üşüttüm ve bu yazı da sana değil.

Yani iyi güzel de hasan, bak tamamen atıyorum, patladı patlayacak balon gibiyim. Balistik bir moddayım, parça tesiri yapacağım yakında sağıma soluma. Sonra belki sönüp gidecek bu sıkıntı. Ama yooooook, az biraz hava kaçır, az biraz daha hava al ama hiç patlama, hiç sönme. Gerim gerim gerilmiş şekilde dur burda… Ha patladım, ha patlayacağım dedim mi hasan sana?

Demedim çünkü, adın hasan değil, hasan diye biri yok.

İyi de hasan, gerildim ulan. Sıkıldım. Daraldım. Bunaldım. Geldi gene gitmeler de gidemediğimden orta yerimden çatlıcam sanırım.

Beni gıcık ediyorsun hasan.

Peki de ben bu kimsenin bi bok anlamayacağı yazıyı niye buraya yazıyorum? Sanatsal dışavurum desem, yalandan kim ölmüş sonuçta da, kim inanır? Belli ki sıkılmışım, daralmışım, belli ki bi derdim, birilerine bi laf sokma isteğim var da kalkamadığımdan oturuyorum. Dekodersiz evdeki şifreli yayın gibiyim. Ses var da ne anlatıyorum, belli değil. Evet de patlıcam ulan sıkıntıdan daha da içimi dökemezsem, anladın mı hasan nedenmiş bu yazı? Patlama eşiğimi artırıyorum işte kendimce. Zaman kazanıyorum, o zamana kadar geçer belki kendiliğinden bu gaz diye.

Of.

Hayır yani hasan, melankoli benim kalemim değil. Sıkıyor beni. Ama işte zaten halihazırda sıkkın olduğumdan, başka da bir şey çıkmıyor. O zaman da iyice sıkılıyorum. İşin özü, canımı sıkıyorsun hasan… da senin adın hasan değil.

Ağız dolusu saydırasım var biliyor musun? Kalkıp bi silkeleyesim var seni de, kendimi de. Ama bak onu da yapmıyorum hasan. Delirmişliğimin, patlamamın hazzını vermem sana. Kusmak istesem de kusmayacağım ben, yatıp uyuyacağım, sabaha geçecek, yarına değilse de bi sabaha geçecek işte, bi şeycik kalmayacak. Sana o parmağı attırmayacağım hasan.

Ama işte canımı sıkıyor, sinirlerimi oynatıyorsun hasan. Beni oynatıyorsun. Oynatıyorum. Oynatıyorsun. Oynatıyoruz.

Bi öyle bi böyle. Kaç kovalasın. Kaçsın kovala. Bir ebelemeç oyunu ki sonu yok… Söylenecek laflar var, söylemek yasak. Söylenmemesi gereken laflar var, söylenmesi caiz. Bir mesafeye kadar gelmek ok de bir adım ötesine giriş yok. Dengeler hassas, masa fırıldak, şirazemiz kaymış, rot-balans ayarları şaşmış.

Sıkıldım oyunlardan, kurallardan biliyor musun hasan? Senin adın hasan değil ama hasan olsun bi kerelik olmaz mı? Çünkü ben çok sıkıldım oyun oynamaktan. Çıkıyorum, kaçıyorum artık, oynamıyorum, küstüm. Pasaport hazır da, destinasyonu bulmama bakar hasan biliyor musun? Bilmezsin, nerden biliceksin salak hasan…

Bugün 14 Şubat, çok umursadığım bir gün olduğundan değil ama işte benim sana daha bir gıcık olmama neden oluyor. Neyse… Önemi yok. Al sana hediyem olsun bu da, adı hasan olmayan hasan.

6 thoughts on “Küstüm, oynamıyorum hasan.

 1. bence hasan iyi adam ama onu da kimse anlamıyor, naaapsınn?
  kendi derdiyle mi ugraşsın, etrafın derdiyle mi?
  Daralsa olmuyor, içse olmuyor, çekip gitse hiç olmuyor..
  Onun da pasaportu var ama sıkıyonetim varsa o naaapsın?
  lan yemeyin çocugun hakkını, basılmasın hasan’a.. o da nihayetinde insan, o naapsın?

 2. hasan kötü adam demiyorum ki ben zaten, canımı sıkıyor diyorum buraya yazmadığım sebeplerden. hepsi o. peki de ben naapiim hüseyin, sorsana bi içindeki hasan’a? :)

 3. hasan benim icimde değil bu arada ;), sadece tanırım kendisini şöyle böyle…
  canını sıkmasın ayrıca. onun da canı sıkkındır belki ama naaapsın herif;)

 4. her erkeğin içinde bi hasan var herhalde, hüseyincim :)
  iyi, madem tanıyosun selam söyle. canı sıkkın mı bilemiyorum çünkü o biraz android kıvamında takıldığından, anlayamıyorum ben kafasında olup bitenleri. o da canımı sıkan şeylerden biri zaten. ben napiim?
  çok öperim ikinizi de.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s