Erik Obarak

Sevgili Günlük,
Bugün sanki bahar geldi gibi. Yani dışarıya bakınca, öyle bir izlenim doğmuyor değil. Bu iyi bir şey derdim normalde, İstanbul manyağında yaşamıyor olsak. Bu iyi bir şey, çünkü havaların erken ısınması demek, ağaçların daha erken havaya girip, çiçek açması ve eriğin erken gelmesi demek.

Amma velakin yaşadığımız yerin adı İstanbul. Havasına, kızına güvenilmez tabir edilen cinsten bir yer. Bugün iyi ama mart ayı meşhurdur buranın. Mart ayı hakikaten de kazma kürek atırır burada. E bu ne demek? Bu götlek hava, bugün böyle güzel güzel olarak, zavallı, saf ve temiz ağaccıkları çiçek açmak için kandırıyor demek. Onlar da “oleeey, obarak bahar gelmiş, açılalım saçılalım” diyip, sonra mart ayı gelip de soğuğu ve hatta karı kışı yiyince, o çiçekleri aynen dökecek demek. Zaten bu havalar, ağaçlara yaptığı muameleyi aynen kızlara da yapar. “oleeey, obarak bahar gelmiş, açılalım saçılalım” diyen kızlar, sonra mart ayı gelip de soğuğu ve hatta karı kışı yiyince, aynen de hastalanırlar. İstanbul’un kızları ve İstanbul’un ağaçlarının kaderi hep ortak, götkafa İstanbul’un havası yüzünden bir öyle bir böyle oldular senelerdir.

Amaaan işte.

Neyse ki ben bu yalancı baharlara aldanmam. Ve her ne kadar bugün neredeyse kabandan gömleğe doğrudan geçilecek, kazak aktarmasız bir gün de olsa, aynovbetir. Beni kandıramazsın hava, sana baksam, 2 haftaya erik gelir demem gerek ama biliyorum ki nisan’a kadar oynatıcan hepimizi. Alacağın olsun hava senin.

Olsun ama, çok da kızamıyorum, bu da bir başlangıçtır. Böyle böyle değişir dünya, böyle böyle gelir bahar, böyle böyle çiçek, böyle böyle erik.

Obarak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s