Sevgili troll…


Canımız ciğerimiz trollcüğümüz;
Sık sık feedlerimiz altında görüyoruz seni. Hep farklı hesaptan yazdığın için bir araya gelme şansı bulamadık hiç. Hani bir dm olsun, bir msn olsun… Yok. Hep böyle uzaktan konuşuyoruz. Oysa sensiz internetlerimizin tadı tuzu yok.

Bizi düşünerek yaptığın “Koca bulun!” önerin için teşekkürler, bu tavsiyeni dikkate alacağız. Eğer olası adayların varsa, bir özgeçmiş, iki adet vesikalık fotoğraf, muhtarlıktan ikametgah ve bir sabıka kaydı ile tarafımıza iletirsen, değerlendirmeye alabiliriz.

Bunun dışında bize söylediğin “evli değilsiniz! evde kalmışsınız!” sözlerini de uzun uzun düşündük. Sesin adeta yankılandı beyinlerimizde. Sonunda verdiğimiz karar şu oldu: Evet. Yani demek istiyorum ki, evli değiliz, çok haklısın. Bunu farketmemiştik sen söyleyene kadar, kazayla olmuş. Bunun için de özür dileriz. Belki bir gün olur, olmazsa da belki bu da bir seçimdir. Ama bu seçim seni rahatsız ediyorsa, yine çok afedersin.

Seçtiğin fiziksel özelliklerimize atıflarda bulunuyorsun bazen, görüyoruz. İltifatların için teşekkürler, estetik ameliyat önerilerini duyduk. Henüz öyle bir ihtiyacımız olduğunu düşünmüyoruz ama bir gün olursa, seni ararız.

Söylediğin bir sürü şey daha var, arada rastlıyoruz. Bir kaşar lafıdır gidiyor mesela, o dikkatimizi çekti. Kaşar güzel peynir haklısın ama hayattaki tek peynir değil, kafayı kaşarla bozmak iyi değil, sonra “kaşar kaşar” diye diye diğer güzel lezzetleri kaçırmak var. Bu arada tost yaparken, eski kaşar kullan, güzel oluyor, tavsiye ederim.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, sana cevap yazmak istedim çünkü yazıp yazıp, cevap alamamak üzücü olmalı diye düşündüm. Bir de ayıp tabii. Şirketler bile auto-reply yolluyor sonuçta.

Bunun dışında, bizi sorarsan, halimiz hatrımız yerinde, iş güç, eş dost, yuvarlanıp gidiyoruz işte. Sen nasılsın? Bir sinir problemin vardı, hala devam ediyor mu? Aman, ilaçları ihmal etme. Bir de ne biliyor musun, sinire en iyi gelen şey arada deşarj olmak zaman zaman. Ne bileyim, bir hobi edinsen mesela, kelebek toplasan filan rahatlatır mı biraz dersin? Klasik müzik de iyidir derler bak, sonra sinema var, kitaplar var… yazı yazmak var, ne bileyim, tamamen atıyorum, sevişmek var. Bir sürü şey var aslında, bunları yap derim ben, asabiyetinin azaldığını göreceksin.

Canım troll, dikkatimizi çekti de, sanki kadınlarla daha ağır derdin varmış gibi. O yüzden ortada iki ihtimal var sanki:

1. Kadınlarla derdi olan bir adamsın. O durumda bak, arada mailime enteresan şeyler düşüyor, ne bileyim “enlarge your penis” var, işte “aşk parfümü” diye bir şey gelmiş bugün. Ben bunları siliyorum, bana lazım olmuyor ama istersen sana fwd edeyim. Bir de anne meselelerini biraz düşün derim, hani böyle nefretler nerden gelir bilirsin, Freud, Oedipus vs…

2. Kadınlarla derdi olan bir kadınsın. O durumda ne desek boş, sanırım, sen kendinle barışana kadar, tek yol Prozac.

Böyle işte sevgili trollümüz, canımız ciğerimiz. Cevabını bekliyoruz desek yalan, gerçi biz beklemesek de nasılsa yazacaksın yine. Hani umarım, aynı şeyleri tekrar edip durmazsın, bizim açımızdan problem değil de sen yoruluyorsun diye üzülüyoruz biz.

İçten içe bizlere hayran olduğunu, bizleri sevdiğini, bizler de seni sevelim istediğini, bizleri takıntı yaptığını, her yaptığımızı, her yazdığımızı takip ettiğini biliyoruz. Biz de seni seviyoruz aslında, yazık, sen de bi insansın. En azından öyle umuyoruz.

Öpüyoruz seni canımız troll, kendine iyi davran, spor yap biraz, sağlıklı kafa sağlıklı vücutta bulunur, unutma.

Sonuçta troller gülsün, dünya gülsün, öyle ya.

Your trollée forever…

PS 1: Ne zamandır bloga yazamıyordum, bana malzeme çıkardığın ve çok ağır olmayan, geyik bir yazı yazma fırsatı verdiğin için ayrıca teşekkürler.
PS 2: Sana bir şarkı yolluyorum, üstüne parfüm sürdüm, umarım beğenirsin.

2 thoughts on “Sevgili troll…

  1. Merhaba. Ben eski troll’lerdenim. Zamanında bayağı da iyiydim hani. Arkadaşlarım bana “traynştayn” derdi. Sonra birisine aşık olunca mesleğe ara verdim. En kısa zamanda dönmeyi ümit ediyorum. Parfüm süper. Syglr.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s