Erik Kedicanınısenin

Sevgili Günlük,
Erik çıktı, bunu tespit ettim geçen gün. Hatta bir avuç eriğe bir araba peşinatı sayarak, kendisini yoksunluk kriziyle boğuşmakta olan bünyeme zerkettim. Senenin siftahını yapmış olmak beni mutlandırsa da, senelerdir biriktirdiğim bireysel emekliliği bir avuç eriğe bağlamış olmaktan ötürü, devamını getirmedim, getiremedim. El mecbur, erik borsasının düşmesini bekliyoruz biz zavallı bağımlılar. O zaman kadar çantamda tuzluk,  boğazımda bir yutkunma ve gözlerimde yaşlarla her an karşıma çıkabilecek bu yeşil meyveye hazır bir şekilde bekliyorum.

Öte yandan, bugün gördüğüm bir fotoğraf da beni inanılmaz duygulandırdı. Küçük büyük demeden herkesi ağına düşüren bu yeşil zehirin, saf ve masum hayvancıkları bile ele geçirebildiğini gördüğümde duygulanmalara gark oldum. Dedim, ah canım, sen nasıl düştün bu batağa? İşte bakınız, bu fotoda, erik uğruna gözü dönmüş, etobur kimliğiyle tanınan bir kedinin tüm tehlikelerine rağmen, ağaçlarda erik avlarkenki yakalanışına ve yüzündeki drama tanık olacaksınız.

İşte kanıtlar ortada… Genç yaşlı demeden, insanları ve gördüğümüz kadarıyla kedileri batağa sürükleyen bu mendebur yeşil zehirden korunmak için amatem’e bir proje sunmak niyetindeyim. Yaktın bizi erik, kedi canını senin erik, sen dev bir kedisin erik, oh şapırt.

Foto için Siminya‘ya tenk yu.

2 thoughts on “Erik Kedicanınısenin

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s