İlham, sen var ya…

tumblr_lfy7mmgPRe1qbbx6jo1_500

Sevgili ilham perim,
Seni seviyorum. Seni daha sık görmek istiyorum buralarda. Ama sen nedense ya beni pek sevmiyorsun ya da sarkastik bir espri anlayışın var. Zira benim keyfim çok yerindeyken, mutluluktan içim kıpır kıpırken hiç uğramıyorsun bu taraflara. Ne zamanki kalbim kırık, canım şey, heyheylerim tepemde o zaman “hoop!” beliriveriyorsun. Sana sormak istediğim şey şu: Neden?

Yani insan hem mutlu, hem hayatı yolunda, hem keyfi yerinde hem de sanat manatla uğraşabilemez mi? illa ki acıdan mı beslencek bu tip girişimler? Yani ben mutlu bir yazı yazamayacak mıyım? Yazdığım her şey sonradan okuduğumda içimi karartacak minvalde mi olacak? neden sevgili ilham perim, neden bu kadar emosun sen? Artık büyüsen, şu ergenliği üzerinden atsan da, 15 yaş günlük yazıları minvalinde şeyler yazmasam ben de? Hani 30’lu yaşlarımın gerektirdiği olgunlukta, ne bileyim tarihi fonda geçen entrikalı bir hikaye yahut matriximsi bir bilim kurgu filan… Yakışmaz mı bana? Ama yooook! öyle bir zamanda geliyorsun ki… İlla ki aşk meşk, dert, iç kararması. Hay allahım yani.

Fakat ne var biliyor musun? Artık seni yeneceğim ilham perisi. Çok değil, birkaç ay sonra tüm bu emo dertleri geri plana atacak kadar kafam dolu olacak. Yazı yazmak için seni beklemem gerekmeyecek, çünkü içim kabaracak zaten, kendiliğinden yazacağım. Ve mutlu olacağım çünkü mutlu şeyler yolda. Çünkü sen naparsan yap etkileyemeyeceğin kadar tatlı bi şey yolda.

Bak, bunlar son iyi günlerin senin. Yazdır yazdırabileceğin kadar depresif yazıyı. İstiyosan şiir bile yazdır “ay karanlıklardaki ayak sesleri/kalbimin çıtırtısını bastıran/heyhaaat! hayat!” minvalli. Dedim ya, son günlerin senin… Eylül ortası, bilemedin ekim dedin mi beni unut. Ondan sonra ya pembe, sevgi kelebekli yazılar yazdırırsın ya da bi 15 sene beklersen, ergen şiirleri için geri çağırabiliriz seni, haberin olsun.

Öperim emo yanaklarından.

blog firtinasi 30

One thought on “İlham, sen var ya…

  1. Hazineler, viranelerde saklıymış. Güneş viranelere daha güzel dokunurmuş, Viraneler daha aydınlık olurmuş, İlham perileri de bunun için, kırılmış, incinmiş, üzgün, yorgun, derbeder yani virane gönüllere gelir de onlarla halleşir onları dillendirirmiş…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s