Glug glug glug…

Glug_Kapak

Bir Babalar Günü’nde oturup koca bir kitap çevirmiştim. Sonra o kitabı yayınladık filan. Bir Babalar Günü’nde de çoktandır atladığım bir başka kitaptan bahsedeyim: Kendi çocuk kitabımdan.

Haklısınız, insanın aylaaar önce bi kitabı çıksın, o salak insan bunu bloguna yazmayı atlasın, olacak iş değil. İşte böyle de dalgın bir insanım ama haklı sebeplerim var bu sefer. Ne gibi mi? Eh çocuk doğurdum kitap çıktığı sıralarda, sonra lohusaydım vs. Onun akabinde de bir sürü tatsız şey oldu, kafam onlara gitti filan. Biraz da küskün ve hevesi kaçık vaziyetteydim sanırım.

İşte böyle… Geç olsun da güç olmasın diyerek şimdi yazıyorum. Özetle bundan baya ay önce bizim ilk ve tek çocuk kitabımız çıktı. Adı: Acemi Köpek Balığı Glug. Canımın içi sevgili arkadaşım Didem (Kotas) çizdi, ben yazdım. Yayınevi Kipitap Yayınları, Broca Sokağı Hikayeleri‘nde olduğu üzere. Taaa ilk işimde tanıdığım, ondan sonra hep tekrar beraber çalışmanın hayalini kurduğum, sanat yönetmeni arkadaşım Didem’le senelerdir konuşurduk, beraber bi çocuk kitabı yazsak diye, sonunda yaptık. Ne güzel yaptık aslında, böyle atlanmayacak kadar önemli bir şey belki insanın küçük de olsa bir hayalini gerçekleştirmesi. Ama bizler, ikimiz de çok kendini satabilen insanlar değiliz. Ne komik aslında reklamcı olmamız. Ya da belki de değil, ikimizin de artık başka şeyler peşinde koştuğumuz düşünülürse.

Neyse, dağıtmayayım…

Ana okulu çocuklarına göre bi kitap, su altılı, balıklı. Bence komik biraz. Glug var, salak bi küçük balık, köpekbalığı olmak istiyor filan. Biz taaa ne zaman tropik bir yerde dalış yaparken böyle bi balık gelip yanağımızı ısırmıştı, esin kaynağım odur, kendisi beni hatırlar mı bilmem. Çizimlere gelirsek çizimler de çok tatlı. Çünkü Didem dünyanın en tatlı insanlarından olduğundan çizimleri de kendi gibi. Rengarenk, neşeli ve demiş miydim, çok tatlı?

Keşke okusanız ya çocuklarınıza da biz de daha çok, daha çok çocuk kitap yazalım diye şevklensek. Vallahi de parasında değilim, zaten yayıncılıkta para yok, benden söylemesi, safi ego tatmini! O da okunursa tabii, böyle sadece online satış, bir de hiç tanıtım yok, olmuyor tabii, kimseye ulaşamıyoruz… Sonra da her şey, Glug’lar, Broca’lar boşunaymış gibi hissediyor insan, hissetmiyor değil.

Ahan da bunaldım gene. Hooop! Nefes alalım. Bu yazıya başlarken dert yanmak ya da böyle serzenişli serzenişli söylenmek değildi benim amacım. Haber vereceğdim sadece. Kitabımız var, çok tatlı, anaokulu çağında çocuğunuz varsa tanıştıralım bunları?

Evet, çok sallama bir yazı oldu, farkındayım ama çıktıktan bilmem kaç ay sonra yazınca yazıyı böyle oldu. Haklısınız, Broca çıktığındaki coşku ve heyecan yok, oysa gerçekten çok tatlı bi kitap oldu Glug da… Ama o coşku yok çünkü yok, orasını boşverelim.

Daha fazla bilgi isterseniz, burada yazılmış. Satın almak için tıktık.

3 thoughts on “Glug glug glug…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s